Dominium Invest

Wynajem samochodu

Region turystyczny Costa Blanca obejmuje fragment wybrzeża Morza Śródziemnego o długości prawie 250 kilometrów, dlatego wybierając samolot jako środek transportu warto wypożyczyć na miejscu samochód – takie rozwiązanie pozwoli Państwu na zwiedzanie okolicy bez żadnych ograniczeń.

Samochód można wypożyczyć od razu na lotnisku – na cały pobyt lub na kilka dni. Firm wynajmujących auta jest naprawdę dużo, np. Hertz, Centauro, Sol-Mar, Goldcar, Avis, RecordGo czy Europcar. Stanowiska renomowanych wypożyczalni znajdują się w hali przylotów i poza terminalem. Minusem najpopularniejszych firm są kolejki, które w sezonie ustawiają się przed ich stanowiskami. Korzystną opcją jest więc wcześniejsza rezerwacja (np. za pośrednictwem strony internetowej) lub wybór mniej znanej, ale równie solidnej wypożyczalni – zwłaszcza, że do tych oddalonych o kilka kilometrów kursują z lotniska specjalne busy.

Do wypożyczenia samochodu niezbędne jest posiadanie karty kredytowej, prawa jazdy i paszportu. Poza sezonem rezerwacja internetowa raczej nie jest konieczna, ale jeśli już rezerwują Państwo w ten sposób auto, dobrze jest podać numer lotu – gdy lądowanie ma nastąpić w godzinach nocnych lub lot z różnych przyczyn się opóźni, pracownik wypożyczalni nawet po jej zamknięciu będzie czekał na Państwa na lotnisku.

Należy porównać ze sobą ceny kilku firm i wybrać najkorzystniejszą, ponieważ niektóre bywają wygórowane. Cena wynajmu wraz z ubezpieczeniem małego, łatwego do zaparkowania i ekonomicznego auta to około 100 euro za tydzień. W Hiszpanii do ceny wynajmu doliczany jest pełen bak paliwa za kilkadziesiąt euro. Uwaga! Za niewykorzystane paliwo nie otrzymamy zwrotu pieniędzy – dlatego tankowanie do pełna przed oddaniem samochodu po prostu się nie opłaca.

Za dodatkową opłatą można wypożyczyć nawigację samochodową i fotelik dla dziecka. Niestety, foteliki proponowane przez wypożyczalnie za kilkadziesiąt euro bywają w fatalnym stanie, dlatego odbierając kluczyki należy upewnić się, czy fotelik nie jest uszkodzony lub zabrudzony. Alternatywne rozwiązania to zakup fotelika na miejscu, w supermarkecie (zwłaszcza, jeśli chodzi o tzw. podkładkę podwyższającą dla starszego dziecka) lub zabranie go ze sobą z Polski – np. w liniach lotniczych Ryanair nieodpłatnie można przewieźć dwie sztuki akcesoriów dziecięcych – wózek oraz jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą albo łóżeczko turystyczne. Jedna z tych rzeczy zostanie również przewieziona bezpłatnie liniami Wizz Air.

Oczywiście jeśli posiadacie Państwo własną nawigację z mapami Hiszpanii, warto zabrać ją ze sobą – dokładny adres lotniska w Alicante to 03195 L’Altet – Alicante, a do Torrevieja i Orihuela Costa prowadzi droga N-338, która łączy się z trasą N-332.
Azul Vila Polsko-Hiszpańska Izba GospodarczaKrajowa Rada SpółdzielczaChcę pomagać